Lektorka: Martina Vašíčková

Kurz je určen všem, kdo chtějí proniknout do základů žurnalistiky a vyzkoušet si přímo na místě, jak dát dohromady novinářský text. Naučíte se, jak dobře napsat zprávu, jak vyhodnocovat informace, jak zvládnout interview nebo tiskovou konferenci, jaký používat jazyk, aby zpráva byla srozumitelná a čtivá. Dozvíte se, jak pracovat se zdroji, jak používat citace a background. Nezbytné teoretické základy doplní praktická cvičení, která se průběžně vyhodnocují. Lektorka vám prozradí i to, v čem začátečníci při psaní pro média nejvíc chybují a základní tipy a rady dostanete i v písemné podobě.

Ochutnávku novinářské reality doporučujeme nejen zájemcům o studium žurnalistiky, ale třeba i lidem, kteří by si chtěli práci v médiích vyzkoušet nebo s médii pracují a chtějí práci novinářů lépe porozumět.

O lektorce: Martina je ředitelka Akademie ČTK, vzdělávací instituce národní tiskové agentury. V ČTK pracuje od roku 2001, působila jako redaktorka v domácí, od roku 2004 v zahraniční redakci. Byla zpravodajkou v Rusku a zemích bývalého sovětského bloku, poté žila v Bruselu.

Místo a čas: Dačického dům, pátek 13. května, 14:00-17:00
Cena: 300 Kč