Lektorka: Tereza Floriánová

Viděli jste nádherné kaligrafické nápisy a nemůžete uvěřit, jak je mohl někdo vytvořit? Obdivujete umění krasopisců na pinterestu? Chcete se to také naučit?
Na kurzu vám Tereza ukáže, jak začít s moderní kaligrafií a jak používat brush pen, speciální fix se štětcovým hrotem určený pro tento druh psaní. Poradí vám s výběrem dalších psacích potřeb, papíru a poodhalí kouzlo světa moderní kaligrafie.

Kurz je určen pro začátečníky a je vhodný i pro leváky. Domů si odnesete písanku, se kterou se bude na kurzu pracovat, blok formátu A4 a dva brush peny.

 

O lektorce: Tereza je kaligrafka a grafička, která tvoří, vyučuje a propaguje kaligrafii pod svou značkou Psaní je hraní.

„Stejně jako vám, i mě na začátku připadalo vše moc složité. Nevěděla jsem si rady s výběrem psacích potřeb, neznala jsem techniku a vše se učila z videí na internetu a napodobovala styl ostatních. I kvůli tomu byla moje cesta ke kaligrafii klikatá a dlouhá. Ale zamilovala jsem se do ní a teď se soustředím na její rozšíření mezi všechny, co chtějí také umět krasopsát. Od začátku roku 2018 pořádám kurzy moderní kaligrafie a dle ohlasů se mi zatím daří kaligrafii učit jednoduše a zábavně. A to je vlastně i moje hlavní životní motto,“ říká.

 

Místo a čas: Dačického dům (ateliér), sobota 14. května, 13:00-15:00
Cena: 500 Kč