kurzy

kaligrafie – písmomalířství – lettering – tvůrčí psaní – knihařství – tvorba z papíru

Písmo Ronde

s Nikolou Klanicovou

Francouzská kaligrafická lahůdka: Écriture Ronde.
Na kurzu se kromě písma Ronde naučíte zacházet s plochým perem. Zjistíte, že není potřeba hlídat sklony a úhly, stačí jen vnímat nástroj a nechat ho pracovat.

Vanoucí písmo

s AnniGraphy

Roztančete a provzdušněte své kaligrafické písmo!
Na workshopu moderní kaligrafie se naučíte, jak zvládnout tanec písmen po základní linii (bounce lettering) a jak dát literám křídla pomocí ozdobných prvků (flourishing).

Japonská kaligrafie

s Petrou Vitáskovou

Výlet do Japonska se štětcem a tuší.
Pojďte se něco dozvědět o znacích a nahédnout do světa starobylé východní kaligrafie. Nacvičíte psaní vybraného znaku a vyrobíte razítko se svým jménem v japonštině.

Monogram

s Veronikou Wuycheck

Vytvořte si svůj vlastní jedinečný monogram!
Při workshopu se naučíte, jak propojit své iniciály do jednoho celku a jak je následně ozdobit květinovými motivy. Proniknete i do základů techniky akvarelu.

Základy kaligrafie

s Anežkou Peroutkou

Ideální start pro kaligrafické novice.
Dozvíte se něco o historii, nakouknete do světa písma a rovnou se naučíte dvě nejrozšířenější techniky západní kaligrafie – psaní perkem s hrotem a perkem s ploškou.

Písmomalířství

s Danielem Plaveckým

Barvy, štětce a nápisy všeho druhu.
Dozvíte se hodně písmu, jeho konstrukci a funkci, ale také o jeho náladách a výrazech. Kromě teorie vás ale čeká i hodně praxe. Naučíte se, jak řešit layout, kombinování písem, skicování nebo vytváření předloh.

Moderní kaligrafie

s Terezou Floriánovou

Krasopsaní jednoduše a zábavně.
Obdivujete na instagramu švih moderní kaligrafie? Tenhle kurz vám dodá odvahu pustit se do psaní a dostanete i spoustu užitečných rad a tipů na další trénink. Lektorka je navíc autorkou písanky, kterou si odnesete domů.

Italika

s Veronikou Wuycheck

Ponořte se do elegantní krásy italiky.
Italika je typická svými úzkými písmeny psanými širokým perkem, lehkým sklonem a snadnou čitelností. Naučíte se základní podobě tohoto písma a možnostem jeho zdobení.

Rezervace

Místa v jednotlivých kurzech je nutné předem rezervovat, zapisovat se bude možné od února 2023.

Kaligrafický jam

Nevíte, co kaligrafie a lettering obnáší a chcete si to zdarma vyzkoušet? Během festivalu taková příležitost bude! Můžete se seznámit s perem a inkoustem, dívat se pod prsty zkušeným profíkům a nechat si od nich poradit.

papírová laboratoř

Další možnost, jak se něco nového naučit bez nutnosti rezervovat si předem místo v kurzu, nabídne opět Papírová laboratoř. Celodenní dílny, kde se bude experimentovat s papírem, jsou vhodné i pro děti!