Dva písaři, nebo vlastně jeden

Ahoj.

Jsem Lenka. Novinářka, půlka redaktorského a korektorského dua Dva písaři, vášnivá milovnice knih, papíru a psaní, máma tří dětí, kutnohorská patriotka.

Nedokážu si představit život bez čtení a v posledních letech jsem si našla cestu ke kaligrafii. Kdovíjaký profesionál ze mě nikdy nebude, ale moc mě to baví a nad papírem s perem v ruce se vždycky zklidním. A to je k nezaplacení. Jako meditativní činnost vnímám i knihařství, kterému jsem se začala ze zvědavosti věnovat za dlouhých covidových večerů.

Krásné výrobky z papíru mě fascinovaly odjakživa, ostatně už jako dítě jsem chodila za tátou do kolínských tiskáren a nasávala tamní omamné vůně. Možná i tyhle rané zážitky můžou za to, že bych se dnes označila za sběratelku papíru. Mám doma stovky pohlednic a přání od malých českých výrobců, neodolám pěkným sešitům a zápisníkům, hromadím krásné známky a pečlivě sleduji novinky oblíbených tvůrců.

Všechny tyhle vášně můžou za to, že mi v hlavě uzrál nápad uspořádat festival. Vymýšlela jsem ho tak, aby udělal radost nejen papírovým nadšencům, ale všem, kteří by chtěli zkusit, co slovo a papír dovedou.

Akci tohoto druhu pořádám poprvé, ale optimisticky doufám, že všechno dobře dopadne. A víru mi dodávají všichni, kdo mě už dlouhé měsíce povzbuzují, pomáhají radou, vlídným slovem nebo dokonce nabídli pomocnou ruku. Bez vás by to nešlo – Honzo, Edito, Václave, Tomáši, Lado, Evo, Lucko, Moniko, Vítku, Aničko, Davide, Šárko, Terko, Veroniko – díky!