Dva písaři, nebo jeden?

Ahoj, jsem Lenka.

Novinářka, půlka redaktorského a korektorského dua Dva písaři, vášnivá milovnice knih, papíru a psaní, máma tří dětí, kutnohorská patriotka.

Nedokážu si představit život bez čtení a v posledních letech jsem si našla cestu ke kaligrafii. Kdovíjaký profesionál ze mě nikdy nebude, ale moc mě to baví a nad papírem s perem ruce se vždycky zklidním. A to je k nezaplacení. Jako meditativní činnost vnímám i knihaření, kterému jsem se začala ze zvědavosti věnovat za dlouhých covidových večerů.

Krásné výrobky z papíru mě fascinovaly odjakživa, ostatně už jako dítě jsem chodila za tátou do kolínských tiskáren a nasávala tamní omamné vůně. Možná i tyhle rané zážitky můžou za to, že bych se dnes označila za sběratelku papíru. Mám doma stovky pohlednic a přání od malých českých výrobců, neodolám pěkným sešitům a zápisníkům, hromadím krásné známky a pečlivě sleduji novinky oblíbených tvůrců.

Všechny tyhle vášně můžou za to, že mi v hlavě uzrála myšlenka, jak to všechno spojit dohromady.

Co takhle uspořádat takový malý festival?

Původně jsem měla v plánu zorganizovat menší akci pro pár nadšenců, které baví totéž co mě – tedy kaligrafie, psaní a papír. Před dvěma lety jsem se do toho jako pořadatelská začátečnice pustila se spoustou obav a se strachem, jestli to bude někoho zajímat. Nakonec se ale ukázalo, že to bylo zbytečné. Do Kutné Hory vás dva roky po sobě dorazila spousta a byly to skvělé víkendy s prima atmosférou, radostí a řadou milých setkání. A malá akce se trochu rozrostla.

6 míst

22 lektorů

27 kurzů a dílen

na 250 absolventů kurzů, stovky lidí v papírové laboratoři a kaligrafické zkušebně

1000 lidí na trhu

Kaligrafie.
Psaní.
Papír.