průvodce

město – doprava – lokace – tipy

Kutná hora

Všechno důležité se během festivalu odehrává v centru Kutné Hory. Nebojte se, neztratíte se, všechny festivalové scény jsou navíc blízko u sebe. Pokud se chystáte dorazit na víkend, nezapomeňte si včas rezervovat ubytování. Pokud jedete jen na den, není to problém – na vlakové spojení z Prahy i Brna je spoleh. Pokud jedete autem, připravte si pevné nervy při hledání parkovacího místa v centru.

místa

Festival se pro rok 2024 trochu rozrostl, takže přibyla i nová místa. Centrem dění bude Dačického dům a Spolkový dům, podíváte se ale i do Vlašského dvora, Sankturinovského domu, knihovny, Knihtiskárny nebo do informačního centra a katedrály v Sedlci. Potřebujte poradit kudy kam? Po celou dobu akce bude fungovat infopoint v přízemí Dačického domu, kde koupíte i festivalové permanentky a merch.

kam na dobré jídlo a kávu?

Berte tento můj výčet jako čistě osobní hitparádu gastropodniků, které jsem si jako lokální patriot v posledních letech oblíbila. A nebojte se objevovat po své vlastní ose!
Dobrá káva je v Kutné Hoře jako doma, vyrazit na ni můžete například do Kafírnictví na náměstí nebo do pobočky této kavárny v galerii GASK, doporučuji také Turistku, kavárnu Havlíček nebo Café 21. Povzbudí vás i místní Dobrá čajovna s kouzelnou zahrádkou. Dobré jídlo pořídíte v restauraci V Ruthardce, ve Čtyřech sestrách, ve Factory nebo Dačický. Něco malého koupíte například v bistru Můj falafel nebo v pizzerii La Pisa. A nezapomeňte na zmrzlinu ve Zmrzlinárně!