papírový trh

sobota 13. května, 10:00–17:00, Spolkový dům

Dvůr Spolkového domu ožije stánky se zbožím malých českých papírnických značek, kde najdete autorská přání a pohlednice, sešity, zápisníky a diáře, balicí papíry, washi pásky, samolepky, obálky, razítka nebo tisky. Pořídíte ale také výtvarné potřeby, pomůcky pro domácí knihaření, papíry, pera, inkousty nebo písanky.

Zastavte se kdykoli: čeká na vás i muzika a drobné občerstvení!

Papírna

Papírna je nezaměnitelná česká značka, jejíž papírenské produkty jsou minimalistické, kvalitní a barevné.
Dva kamarádi z Kolína založili svůj podnik v roce 2014 a vyrábějí sešity, obálky, zápisníky, razítka a fotoalba lokálně a s řemeslným citem.
Můžete se těšit i na jejich razítkovou dílnu plnou originálních ilustrací.

Tse-tse

Veselé knihvazačství a papírnictví ze Sudet, z Těchlovic u Děčína. Budete moci nakoupit ručně vyrobená fotoalba, zápisníky nebo skicáky, které poznáte na první pohled díky barevným obálkám, na nichž se kombinují různé materiály jako jsou ruční papír či japonská plátna. Duše značky Mirka Nedvědová povede na festivalu několik kurzů.

tapira

Za celým papírnictvím stojí dva lidé, manželé Lenka a Vojta. V maličké domácí dílně vznikají především ručně vázané zápisníky. U Tapiry najdete různé formáty, gramáže papírů i vzhled desek, ale i další produkty, jako jsou samolepky, záložky do knih, magnety
a pexesa. Na své si přijdou i příznivci plánovací metody bullet journal.

tvůj rozlet

Tvůj rozlet je výtvarné studio a obchod v Jihlavě, kde se pořádají kreativní kurzy psaní, kreslení nebo tisku. Na trh přiveze akvarelovou barvu vyrobenou na Vysočině a také inkousty české značky Inkebara. K dostání budou
i další potřeby a vybavení pro psaní
i akvarel jako jsou násadky a perka, bloky, písanky nebo plnicí pera.

petra vitásková

Japonská kaligrafická díla ve formě přání a tisků a také kaligrafie na textilu – taškách nebo závěsech do dveří vám přiveze zkušená kaligrafka
a lektorka Petra Vitásková. Petra zároveň na festivalu bude vést kurz japonské kaligrafie.

psaní je hraní

Za značkou Psaní je hrani stojí grafička a kaligrafka Tereza Floriánová, která kromě vlastní tvorby vede e-shop brushpen.cz, kde prodává potřeby pro moderní kaligrafii, skicáky
i vlastní písanky. Přiveze vám obrovský výběr brushpenů a psacích potřeb, na festivalu povede také dva kurzy.

beletrio

Knihkupectví v onlinu s domácí atmosférou se ukáže naživo. Přiveze výběr krásných knih a představí projekt Rande naslepo, který umožňuje vybrat si zabalenou knihu jen podle několika slov na obálce. Budete moci nakoupit i originální papírenské zboží od Jana Hybnera a zažít pop-up bookclub o všem, co kdo rád čte.

pretty papers

Znojemská značka Pretty Papers je specialista na scrapbooking, cardmaking a papírové tvoření všeho druhu. Přiveze nejen ručně vyráběná přáníčka či dárkové krabičky, ale také obrovský výběr samolepek, washi pásek, nejrůznějších ozdob a dalších výtvarných potřeb.

Piiir

Seznamte se s papiiirnictvím pro všechny, které minimalizuje vytvořený odpad. Přijďte si pro diáře, fotoalba nebo sešity, které sednou vašim potřebám. Od nejlevnějších sešitů do školy po křížkovým stehem ručně šité byznys sešity s pevnými deskami. Od malého alba na pár fotek po rodinné album na celý život.

 

s láskou k papíru

S láskou k papíru je nově vzniklý papírenský e-shop, který spolupracuje se zajímavými českými grafiky, umělci a ilustrátory a vytváří s použitím jejich autorských motivů pohlednice, samolepky či jiné papírenské radosti. Na své si přijdou milovníci postcrossingu a posílání dopisů, ale také hledači originálních papírových pokladů.

 

bonsai Sumiko

Pokud máte rádi japonskou kaligrafii, tak u značky Bonsai Sumiko pořídíte vše potřebné. Štětce, papíry, třecí kameny, pevné i tekuté tuše, razítkové barvy a kameny, podlepovací papíry, svitkové obrazy, ale i kaligrafická díla.

 

eliram

Za malou značkou EliRam stojí dvě ženy – Martina a Veronika. Ryjí pro radost do lina své oblíbené motivy, které pak vlastnoručně tisknou na ruční papír. „Těší nás radost lidí, kteří se u našeho stánku zastaví a zavzpomínají na dětství a školní léta s linorytem,“ říkají. Tak si pro trochu nostalgie přijďte taky!

 

ročník 2022

Premiérový papírový trh na dvorku Dačického domu vyšel loni náramně. Počasí přálo, hudba hrála, koláče voněly, papíroví nadšenci nakupovali a prodejci měli plné ruce práce. Taky jste si to užili?