papírový trh

sobota 11. května, 10:00–18:00, Spolkový dům

Dvůr Spolkového domu ožije stánky se zbožím malých českých papírnických značek, kde najdete autorská přání a pohlednice, sešity, zápisníky a diáře, balicí papíry, washi pásky, samolepky, obálky, razítka nebo tisky. Pořídíte ale také výtvarné potřeby, pomůcky pro domácí knihaření, papíry, pera, inkousty nebo písanky.

Zastavte se kdykoli: čeká na vás i muzika a drobné občerstvení!

petra vitásková

U Petry Vitáskové pořídíte její vlastnoruční japonské kaligrafie na plátně i speciálním papíře shikishi a také přáníčka nebo kaligrafie na textilu. Petra bude u stánku psát i na přání – třeba na vějíře či papír a možná pořídíte i originální tetování.

psaní je hraní

Za značkou Psaní je hrani stojí grafička a kaligrafka Tereza Floriánová, která kromě vlastní tvorby vede e-shop brushpen.cz, kde prodává potřeby pro moderní kaligrafii, skicáky
i vlastní písanky. Přiveze vám obrovský výběr brushpenů a psacích potřeb, na festivalu povede také svůj kurz.

VF Pen

Seznamte se s výrobcem per ze severních Čech, který nabízí kuličková, plnící a namáčecí pera ze dřeva, akrylátu nebo umělého kamene. Budete si moci vyzkoušet různé hroty (Visconti, Leonardo, Montegrappa, JOWO, Bock, Moonman, HongDian) i inkousty (Ferris wheel press, Iroshizuku, Visconti, Manuscript, Inkebara, Ebonyink).

bára tvoří

Baví vás pečetění nebo si ho chcete vyzkoušet? Značka Bára tvoří nabízí veškeré pomůcky, které k tomu budete potřebovat, a to včetně pečetidel s autorskými českými nápisy, vosků a nejrůznějšího příslušenství. Jste-li tvořivé duše, u tohoto stánku najdete svůj ráj.

tapira

Za celým papírnictvím stojí dva lidé, manželé Lenka a Vojta. V maličké domácí dílně vznikají především ručně vázané zápisníky. U Tapiry najdete různé formáty, gramáže papírů i vzhled desek, ale i další produkty, jako jsou samolepky, záložky do knih, magnety a pexesa. Na své si přijdou i příznivci plánovací metody bullet journal.

tvůj rozlet

Tvůj rozlet je výtvarné studio a obchod v Jihlavě, kde se pořádají kreativní kurzy psaní, kreslení nebo tisku. Na trh přiveze akvarelovou barvu vyrobenou na Vysočině a také inkousty české značky Inkebara. K dostání budou
i další potřeby a vybavení pro psaní
i akvarel jako jsou násadky a perka, bloky, písanky nebo plnicí pera.

Papírna

Papírna je nezaměnitelná česká značka, jejíž papírenské produkty jsou minimalistické, kvalitní a barevné.
Dva kamarádi z Kolína založili svůj podnik v roce 2014 a vyrábějí sešity, obálky, zápisníky, razítka a fotoalba lokálně a s řemeslným citem.
Můžete se těšit i na jejich razítkovou dílnu plnou originálních ilustrací.

s láskou k papíru

Značka S láskou k papíru spolupracuje se zajímavými českými grafiky, umělci a ilustrátory a vytváří s použitím jejich autorských motivů pohlednice, samolepky či jiné papírenské radosti. Na své si přijdou milovníci postcrossingu a posílání dopisů, ale také hledači originálních papírových pokladů.

 

beletrio

Knihkupectví v onlinu s domácí atmosférou se ukáže naživo. Přiveze výběr krásných knih a představí projekt Rande naslepo, který umožňuje vybrat si zabalenou knihu jen podle několika slov na obálce. Budete moci nakoupit i originální papírenské zboží od Jana Hybnera a zažít pop-up bookclub o všem, co kdo rád čte.

já z tebe vykvetu

Malovaný svět značky Já z tebe vykvetu se bude líbit hlavně dětem bez rozdílu věku, pro které budou na stánku připravené nejrůznější tvořivosti. Najdete tady spoustu papírových aktivit, které prohloubí fantazii, ale taky přáníčka a tisky třeba pro milovníky hudby a literatury.

iva krupicová

Knihařka a výtvarnice Iva Krupicová nabídne pestrou škálu ručně vyráběných skicáků, zápisníků, diářů a alb, ale také etuje na knihy, fotografie či grafické listy. Co kus, to originál – skládaný, šitý, lepený a případně zdobený s precizností a citem pro detail.

vůně a radosti

Malý obchůdek pro radost, který propojuje lásku k papíru s ilustracemi a účinky éterických olejů. Najdete v něm bloky z klasických, recyklovaných i grafických papírů, tištěné, ručně malované i ručně šité. Také inspirativní karty propojené s účinky éterických olejů a oleje Nobilis Tilia.

objevovna

Kutnohorská značka Objevovna je tu pro všechny, kdo chtějí objevit svou kreativitu a využít tvoření jako způsob odpočinku a možnost ponořit se do okamžiku tady a teď. Nakoupíte u ní například sady na kaligrafii, akvarel nebo scrapbooking, všechny v krásném a praktickém balení.

sítotisk s monikou

Tiskárna Lepor a její dobrá duše Monika vám udělají radost venkovním sítotiskem. Připravené motivy si můžete sami natisknout na trička, mikiny, tašky nebo jiné kusy oblečení, ale i na papír. Textil bude ke koupi, použít ale můžete i vlastní.

ročníky 2022 a 2023

Premiérový papírový trh na dvorku Dačického domu vyšel náramně. Počasí přálo, hudba hrála, koláče voněly, papíroví nadšenci nakupovali a prodejci měli plné ruce práce. Napodruhé už jsme se museli přesunout do většího – na dvůr Spolkového domu. A skvělá atmosféra porazila i zamračenou oblohu…