papírová laboratoř

sobota 13. května 9:30–17:00

 

Dílny (nejen) pro děti

Celý den plný dílen, tvoření a papírových pokusů.
Přijďte si vyzkoušet, co všechno se dá dělat s papírem, a zjistit, co dovede!
Pro děti, rodiny i zvídavé dospělé budou připravené tvůrčí bloky pod vedením zkušených lektorů.
Vstup je bez registrace a zdarma. Budeme ale rádi za jakýkoli symbolický příspěvek na materiál.

šperky z papíru

s Alicí Pljonkinou

 

Vyrobte si náušnice nebo přívěšek z papírových odřezků! Pro malé
i velké parádnice bude připravený materiál a nástroje, s nimiž to zvládne opravdu každý.

VHODNÉ PRO DĚTI

Papírový obraz

s Klárou Kolmanovou

 

V této dílně se papír potká s vodou, lepidlem a vaší fantazií. Na pevný podklad budete nanášet různé vrstvy papírů, budete mačkat a zase narovnávat, stříhat nebo radši trhat, namáčet a pak zase sušit. Budete si s materiálem pořádně hrát a experimentovat a na konci procesu vznikne unikátní papírový obraz.

VHODNÉ PRO DĚTI, DOPORUČUJEME PRACOVNÍ ODĚV

fotoalbum: leporelo

s Mirkou Nedvědovou

 

Recyklační průchozí dílna – využijte s námi různé zbytky kartonů, odřezků ručních papírů či starých plakátů a vytvořte si originální fotoalbum. To si můžete třeba vystavit na polici a když vás omrzí, tak zavřít a schovat do šuplíku mezi ostatní poklady.

VHODNÉ PRO DĚTI

QUILLING

s Janou Maiksnar Vašíčkovou

 

Quilling je zábavná technika, kdy se z papírových proužků skládají a stáčejí nejrůznější obrazce. Přijďte to zkusit a slepit si ten svůj!

VHODNÉ PRO DĚTI

Lettrismus v koláži

s Helenou Čubovou

 

Lettrismus je fascinace písmem. Jeho plynutím, obnaženými tvary liter, dynamikou slova, okamžitým akcentem, kontrapunktem, pronikavým výkřikem nebo naopak lyrickou strukturou, již vytváří, jak píše Martin Pecina. V této dílně budete moci pod vedením výtvarnice, která tvoří pod značkou Hecuba Design, vyzkoušet, jak vytvořit lettristickou koláž.

Jak si vyrobit známku

s Pavlem Botkou

 

Výroba cenin v domácím prostředí pod vedením výtvarníka a grafika Pavla Botky. Zkuste si vyrobit vlastní poštovní známku třeba do sbírky. Jestli této kratochvíli propadnete, můžete vyzkoušet i bdělost pošťáků v různých zemích světa. Ale pozor: na vlastní nebezpečí!

zastavte se!

Místa v laboratoři není potřeba předem rezervovat: můžete přijít kdykoli a pokud se vejdete ke stolu, tak hned začít tvořit.