Anglická kurzíva

Lektorka: Kateřina Grigorjeva

Anglická kurzíva nebo také copperplate je písmo vznešené a elegantní, takže ho využijete pro jakékoliv slavnostní psaní. Můžete ho také různě obměňovat, proto pokud vás zajímá spíš moderní kaligrafie, tohle písmo pro ni může posloužit jako skvělý základ. 

Kurz je rozdělený na dvě části (13:30–15:00, 15:30–18:00), které lze absolvovat samostatně: v té první půjde o trénink se špičatým pérkem, v druhé už budete trénovat stavbu písmen.

vlašský dvůr

O kurzu

  V první části se budete seznamovat s psacím nástrojem – pružným a špičatým pérkem. Ukážete si, jak pérko připravit, jak držet násadku, abyste měli pérko pod kontrolou a zároveň aby vás po čase nebolely ruce. Čeká vás řada speciálních cvičení, díky nimž zjistíte, co pérko dokáže, a naučíte se ho sebevědomě ovládat.

  V druhé části kurzu budete psát malou abecedu mědirytového písma, která připomíná dětskou stavebnici: všechna písmena můžete poskládat z několika základních tahů. Těmto základním tahům se proto bude věnovat zvláštní pozornost. 

  Kurz je vhodný pro úplné začátečníky. Pokud však už nějakou dobu píšete a máte pocit, že to pořád není ono, také pro vás bude užitečný. Zlepšením základů se můžete posunout mnohem dál v pokročilejším psaní. Kromě toho se dozvíte hodně o pomůckách, spoustu z nich si budete moci i vyzkoušet a ty základní si odnesete domů. A aby vám pak šlo cvičení lépe, dostanete i písanku.

   

   

  Pro začátečníky/mírně pokročilé
  vhodné pro praváky i leváky
  kurz má dvě části: první 1,5 hodiny, druhá 2,5 hodiny
  1500 korun (500 korun první část, 1000 korun druhá část)

  O lektorce

  Ke kaligrafii jsem se poprvé dostala v roce 2018, a to úplnou náhodou. Úplně mě uchvátilo písmo anglická kurzíva a špičaté pérko. Od roku 2020 ho také vyučuji na workshopech pod značkou La Litera a píšu na zakázku. Také se můžete setkat s mou písankou věnovanou tomuto písmu. Své texty také ráda zdobím a tématu ornamentů v kaligrafii jsem věnovala několik workshopů. Postupně jsem se začala zajímat i o další nástroje a styly písma. Ráda experimentuji s různými materiály; vyladila jsem vlastní recepturu duběnkového inkoustu, takže ho na workshopu budete moci sami vyzkoušet.