blackletter kaligrafie

Lektorka: Anežka Peroutka

Pojem blackletter zastřešuje celou skupinu písem. Typické jsou lomené oblouky, úzká písmena a celkově černé vzezření na stránce. Jak to udělat, aby písmo působilo temně, „goticky“, jako blackletter kaligrafie? To si přesně ukážeme na kurzu.

dačického dům

O kurzu

  Plochým perem budete zkoumat, jak se z kulatých písmen stala písmena lomená. Ukážete si specifické tahy pro blackletter písma a budete psát svou variantu.

  Základy vám lektorka vysvětlí na strohé rovné textuře. Pak ale písmu vdechnete život promyšlenými, ale zároveň přirozenými tahy.  Inspiraci načerpáte z fraktury a ukázek psaní podle zvučných jmen blackletter kaligrafie jako jsou Rudolf Koch, Friedrich Neugebauer, Hermann Zapf a další.

  Přijďte si rozšířit repertoár o temně kontrastní písma!

   

  Pro začátečníky/mírně pokročilé
  3 hodiny
  1100 korun

  O lektorce

  Anežka je kaligrafka a vnímavá lektorka. Na kurzech dbá na individuální přístup a zpětnou vazbu, aby si účastníci psaní užívali a zlepšovali se. Písmu se věnuje více než deset let, učí se od zahraničních mistrů. Vystavuje kaligrafická díla, píše a gravíruje pro klienty. Snaží se v lidech probouzet cit pro písmo a linie a pomáhá jim najít si svou kaligrafickou cestu.

  minulý ročník

  Chcete se podívat, jak to vypadalo na kurzu Základy kaligrafie v roce 2023?