Skicák s japonskou vazbou

Lektorka: Mirka Nedvědová

Pojďte si pohrát a vyrobte si skicák (formát přibližně A5) – veselý, barevný a zcela osobitý. Obálku si polepíte podle svého vkusu a nálady, můžete si vytvořit vlastní koláž nebo použít třeba romantický ruční papír – je to zcela na vás. Budeme také recyklovat umělecké katalogy, časopisy, plakáty a jiný papírový odpad, materiálu na výběr bude dost.

knihtiskárna

O kurzu

  Japonská vazba je knihvazačská klasika, která ale umožňuje velkou variabilitu. Při šití skicáku se může, ale také nemusí dodržovat symetrie, takže výsledek může vypadat uspořádaně nebo může být naopak hodně punk – rozhodnutí je na vás!

  Veškerý materiál budete mít na místě k dispozici a vyzkoušet si budete moci i historické stroje v perfektně vybavené dílně v Knihtiskárně. 

   

  Pro začátečníky
  3 hodiny
  800 korun

  O lektorce

  Mirka je knihovnice a knihařka z Děčína. Tvoří pod značkou Tse-tse atelier, která sídlí na romantické samotě v sudetské krajině pod Bukovou horou. Experimentuje
  s materiály a vazbami, dává dohromady japonské látky, modrotisk i staré plakáty nebo třeba letáky určené
  k vyhození. Pro značku jsou typické výrazné barvy
  a nečekané, skoro punkové kombinace materiálů. Vyrábí také netradiční hravý merch pro různé kulturní instituce včetně galerie GASK. Pořádá rovněž workshopy pro děti
  i dospělé.