falešná kaligrafie

Lektorka: Michaela Kružíková

Chtěli byste se ponořit do tajů kaligrafie, ale zatím vám dělá problém rozlišit tenkou a silnou linku? Nebo s vámi nespolupracuje brushový hrot? Případně chcete popsat nějaký jiný povrch – dřevo, porcelán, kámen a jiné – a potřebujete fix s pevným hrotem?

S tímhle vším by vám mohla pomoci falešná kaligrafie! Naučíte se, jak několika jednoduchými tahy dát obyčejnému písmu hloubku a už vás nic nezaskočí.

dačického dům

O kurzu

  Naučíte se základy klasické kaligrafie, abyste je pak mohli využít dál v tak zvané falešné kaligrafii. Zní vám sousloví falešná kaligrafie podezřele? Nebojte, nejde o žádný podvod, ale o způsob, jak napodobit kaligrafické písmo tak, že jednotlivé tahy postupně kreslíte, a hodí se třeba pro popisování netradičních povrchů.

  Co vás čeká? Projdete si malou abecedu a užijete si pohodové tři hodinky jen sami se sebou. Na závěr si vytvoříte malý projekt, se kterým budete moci odejít domů. 

  Součástí kurzu jsou připravené podklady a psací potřeby. Jako inspiraci ke svému tvoření budete moci využít připravené předlohy. K dispozici budou další pomůcky a barvy, které bude možné vyzkoušet a využít.

   

  Pro začátečníky
  3 hodiny
  1100 korun

  O lektorce

  Ahoj, jmenuju se Míša a s kaligrafií jsem si pohrávala už na základní škole. Víc do hloubky jsem se ponořila v roce 2018, kdy taky vznikl můj osobní projekt “Míša píše”. Používám převážně prvky moderní kaligrafie, i když ráda utíkám i k té klasické. A poslední dobou víc a víc používám falešnou kaligrafii, protože vytvářím nápisy na svatební cedule a cedulky. To mě teď naplňuje nejvíc, takže věřím, že vám na kurzu mám co předat…