kaligrafická kresba

Lektorka: Kateřina Grigorjeva

Víte, že pomocí kaligrafických tahů nemusíte vytvářet jen písmo? Kaligrafickou kresbou zpestříte svůj text, ale můžete z ní vytvořit i samostatné dílo. Na kurzu se přesvědčíte, že její tvorba je mnohem jednodušší, než na první pohled vypadá, a nakonec si jednu takovou kresbu vytvoříte.

knihovna

O kurzu

  Kaligrafickými kresbami zdobili své manuskripty už staří mistři písaři. Nemusíte však být zrovna mistrem, abyste si kaligrafickou kresbu oblíbili. Začátečníkům pomůže lépe ovládnout psací nástroj, lehce a hravě se s ním sžít. Kreslíři všech úrovní ji ocení jako meditační činnost, jejíž výsledek může být až překvapivě uspokojivý.

  Co vás čeká:

  • proberete základy fungování pružného pérka se špičkou
  • vyzkoušíte si jednoduché tahy/ornamenty, které pro kresbu budete potřebovat
  • proberete celý postup tvorby od výběru motivu až po finální výsledek
  • vytvoříte svůj první obrázek

   

  Pro začátečníky/mírně pokročilé
  3 hodiny
  800 korun

  O lektorce

  Ke kaligrafii jsem se poprvé dostala v roce 2018, a to úplnou náhodou. Úplně mě uchvátilo písmo anglická kurzíva a špičaté pérko. Od roku 2020 ho také vyučuji na workshopech pod značkou La Litera a píšu na zakázku. Také se můžete setkat s mou písankou věnovanou tomuto písmu. Své texty také ráda zdobím a tématu ornamentů v kaligrafii jsem věnovala několik workshopů. Postupně jsem se začala zajímat i o další nástroje a styly písma. Ráda experimentuji s různými materiály; vyladila jsem vlastní recepturu duběnkového inkoustu, takže ho na workshopu budete moci sami vyzkoušet.