koláž

Lektorka: Helen Čubová

„Koláž…  je nástrojem k osvobození kreativity od racionálního myšlení.“
Werner Spiese

Kolážování je velice populární výtvarná technika dostupná každému s chutí se vyjádřit na papír. Pokud máte chuť ji objevit, dozvědět se něco o jejích zákonitostech a získat sebevědomí pro vlastní tvorbu, bude tenhle kurz pro vás ten pravý.

Na cestu do fantazie příběhů z papíru budete potřebovat jen nůžky, lepidlo a svojí letící mysl…

 

Knihovna

O kurzu

  I když každé umění má své postupy a techniky, které je dobré objevit, aby výsledek stál za to, u koláže je paradoxně dovoleno úplně všechno, nejsou žádné hranice a žádné limity. Koláž může být příběh, zpověď, legrace, klasické umění i to konceptuální, všeho všudy může být koláž i básní nebo groteskou. 
  Přijďte si spolu se zkušenou lektorkou a výtvarnicí osahat možnosti této techniky a nechat se pro ni nadchnout!

  vhodné i pro děti
  3 hodiny
  800 korun

  O lektorce

  Rodačka z Krušnohoří, výtvarnice, grafička, ilustrátorka, kurátorka, žena sedmi řemesel. Její život se do dnešních dnů plní zejména kulturou a cestováním. Předtím, než přivedla na svět děti, živě vystavovala napříč Českou republikou a příhraničními zeměmi. Na tzv. mateřské dovolené se zaměřila povícero na činnost produkční a dramaturgickou, ve formě pořádání kulturních akcí ze všech uměleckých platforem a na činnost kurátorskou. Nyní se profesně zabývá tiskovou produkcí, materiály, papírem a tiskem a po nocích dělá umění a design. Aktuální obří vášní je koláž, které obětuje veškerý možný neexistující volný čas. Propojuje v ní všechny výtvarné techniky a velmi ráda pomocí projektů Mail Art expanduje do světa. Veřejně vystupuje pod značkou Hecuba Design a myslí si, že lidi by si měli kupovat umění, protože je zdravé.