linoryt

Lektorka: Nikola Türkott Vajdiaková

Rádi byste zažili kouzlo linorytu? Přijďte si tuto grafickou techniku osahat v kurzu, který je vhodný i pro úplné začátečníky. Dozvíte se něco o historii, ale hlavně se budete věnovat praxi. Lektorka vám představí základní postupy, ukáže vám nástroje a představí materiály. A vy si pak budete moci vytvořit třeba vlastní přání, PF, pozvánku nebo cokoli jiného.

spolkový dům

O kurzu

  Budete tvořit vlastní linorytový motiv o rozměru zhruba 10×15 cm, z nějž může vzniknout blahopřání, záložka do knihy nebo jakákoli jiná tiskovina. Vzniknout ale může i menší razítko nebo logo.

  Lektorka vám pomůže převést váš vlatní nápad, ale bude připravená i pokud se vám nebude chtít nic vymýšlet. Na místě budou pro ten případ k dispozici hotové předlohy.  

   

   

  Pro začátečníky
  3 hodiny
  800 korun

  O lektorce

  Jsem rodačka z Kutné Hory, ale studia mě zavedla až na Přírodovědeckou fakultu v Českých Budějovicích, odkud jsem se na Kutnohorsko zase vrátila. Živím se jako projektová manažerka v oblasti IT, od dětství se ale věnuji keramice a právě linorytu, na kterém mě baví jeho komplexnost. Beru ho i jako skvělý relax od každodenního shonu a možnost seberealizace. Kromě toho se poslední roky se také zabývám roubováním starých odrůd ovocných stromů a díky tomu trávím hodně času v přírodě.