Festivalová místa

Dačického dům

Do Dačického domu zamíříte na kurzy, kaligrafický jam nebo na přednášky. Zkuste to spojit s prohlídkou příkladně zrekonstruovaného historického objektu, který můžete prozkoumat doslova od sklepa po půdu. Doporučuji zejména přízemní kapli s vystavenými dobovými listinami.

vlašský dvůr

Jedinečná památka v centru Kutné Hory bude dějištěm kurzů, po celou dobu festivalu tu ale najdete také infopoint. Tady se pokusíme vyřešit všechno, co vám bude ležet na srdci. Miřte do prvního patra do prostoru návštěvnického centra vedle pokladen.

spolkový dům

Tady bude během festivalu živo! V sobotu 13. května ožije nádvoří papírovým trhem, uvnitř ve výstavní síni bude ráj papíru - dílny v rámci Papírové laboratoře i knihařské kurzy.

knihovna

Nová kutnohorská knihovna v budově bývalé školy bude hostit kurzy v pátek a v sobotu. Tohle příjemné místo si zamilujete, nejen kvůli milému faktu, že v přízemí najdete hezkou kavárnu.

knihtiskárna

Komorní muzeum knihtisku v Barborské ulici disponuje i plně vybavenou knihařskou dílnou. Proto si tu užijete kurzy knižní vazby a taky jedinečnou vůni tiskařské černi. Expozice jednoznačně stojí za vidění – předvedou vám tady třeba plně funkční sázecí stroj Intertype.