Festivalová místa

nový vizuál

 

Novou tvář dala festivalu kaligrafka Anežka Peroutka. Jednotnou linku tak budou mít Dva písaři na sociálních sítích, v tiskových materiálech i na nových suvenýrech. 

"Propiska i pero píšou inkoustovou modří a stejně tak se zabarvil festival psaní, papíru a kaligrafie – do modra," přibližuje Anežka. A velký význam má i volba zdálky rozpoznatelného fontu. "S písmem vzhlížíme k naší české typografické minulosti. Písmo Oldřicha Menharta Vajgar zdigitalizovali a umně rozšířili Petra Dočekalová, Tomáš Brousil a Radek Sidun z Briefcase Type Foundry." 

 

rezervace běží!

 

Rezervace na květnové kurzy se otevřely v pondělí 12. února. V rezervačním systému si můžete včas vybrat své favority, a předem si tak pojistit místo.
Pokud se na kurz necítíte, a přesto byste si kaligrafii nebo nejrůznější papírové techniky rádi vyzkoušeli, bude pro vás stejně jako loni připravený nabitý program otevřených dílen – Kaligrafická zkušebna a Papírová laboratoř. Přístupné budou v rámci festivalové permanentky nebo za jednorázové symbolické vstupné.

Newsletter

 

Pokud chcete mít přehled o všech novinkách a dostávat informace pravidelně a pěkně pohromadě, můžete se přihlásit k odběru newsletteru. Nebojte, mailové schránky vám nezahltím – před festivalem vám budou zprávy chodit zhruba jednou měsíčně a v "mimosezóně" ještě méně často.
Výhodou newsletteru je to, že vám nic neuteče a o spoustě věcí se dozvíte jako první. Pokud se na festival chystáte, tak možná užijete i řadu praktických informací, které se budu snažit vyvážit tak, aby vám pomohly si pobyt v Kutné Hoře co nejvíc užít.