moderní kaligrafie

Lektorka: Tereza Floriánová

Viděli jste nádherné kaligrafické nápisy a nemůžete uvěřit, jak je mohl někdo vytvořit? Obdivujete umění krasopisců na pinterestu? Chcete se to také naučit?
Na kurzu vám Tereza ukáže, jak začít s moderní kaligrafií, poradí vám s výběrem psacích potřeb, papíru a podělí se s vámi o řadu tipů na domácí trénink.

vlašský dvůr

dačického dům

přednáškový sál

O kurzu

  Tereza si pro vás připravila hned dva kurzy, které se liší podle nástroje, kterým budete psát. V pátečním (12. května) se naučíte pro moderní kaligrafii používat klasické namáčecí pero. V sobotním (13. května) budete používat brush pen, což je speciální fix se štětcovým hrotem určený pro tento druh psaní.
  Domů si odnesete písanku, se kterou se bude na kurzu pracovat, blok formátu A4 a psací nástroje.

   

  Pro začátečníky i mírně pokročilé
  vhodné i pro leváky
  2,5–3 hodiny
  800 korun

  O lektorce

  Tereza je kaligrafka a grafička, která tvoří, vyučuje a propaguje kaligrafii pod svou značkou Psaní je hraní.

  „Stejně jako vám, i mě na začátku připadalo vše moc složité. Nevěděla jsem si rady s výběrem psacích potřeb, neznala jsem techniku a vše se učila z videí na internetu a napodobovala styl ostatních. I kvůli tomu byla moje cesta ke kaligrafii klikatá a dlouhá. Ale zamilovala jsem se do ní a teď se soustředím na její rozšíření mezi všechny, co chtějí také umět krasopsát. Od začátku roku 2018 pořádám kurzy moderní kaligrafie a podle ohlasů se mi zatím daří kaligrafii učit jednoduše a zábavně. A to je vlastně i moje hlavní životní motto,“ říká.

  minulý ročník

  Chcete se podívat, jak to vypadalo na kurzu moderní kaligrafie v roce 2022?