moderní kaligrafie – blending

Lektorka: Tereza Floriánová

Kreativní workshop nejen pro milovníky moderní kaligrafie. Blending je úžasná výtvarná technika, která se v moderní kaligrafii využívá ke zdobení textu, při tvorbě plakátů a přání. Blending je vzájemné mísení a prolínání barev, kdy se za pomoci blenderu nebo vodního štětce vytváří jemnými tahy plynulý přechod dvou barev. Pracovat budete s akvarelovými brush peny, které zná každý začínající kaligraf.

knihovna

O kurzu

  Při tvorbě kaligrafického plakátu si budete hrát s různými efekty v textu jako je právě blending, stínování a falešný akvarel. Jedná se o kreativní workshop, a tak si všechny techniky prakticky vyzkoušíte při vytváření plakátu nebo přání.

  „Věřím, že na kurzu získáte spoustu inspirace pro další tvoření a psaní. Nemusíte mít strach, že byste na kurz blendingu nestačili, budu pro vás mít připravené podklady a předlohy, se kterými budeme pracovat,“ říká lektorka Tereza.

  V ceně kurzu jsou materiály, dva brush peny a papíry s předlohami. K dispozici vám bude spousta dalších psacích potřeb a materiálu na tvoření.

   

  Pro začátečníky i mírně pokročilé
  vhodné i pro leváky
  3 hodiny
  1100 korun

  O lektorce

  Tereza je kaligrafka a grafička, která tvoří, vyučuje a propaguje kaligrafii pod svou značkou Psaní je hraní.

  „Stejně jako vám, i mě na začátku připadalo vše moc složité. Nevěděla jsem si rady s výběrem psacích potřeb, neznala jsem techniku a vše se učila z videí na internetu a napodobovala styl ostatních. I kvůli tomu byla moje cesta ke kaligrafii klikatá a dlouhá. Ale zamilovala jsem se do ní a teď se soustředím na její rozšíření mezi všechny, co chtějí také umět krasopsát. Od začátku roku 2018 pořádám kurzy moderní kaligrafie a podle ohlasů se mi zatím daří kaligrafii učit jednoduše a zábavně. A to je vlastně i moje hlavní životní motto,“ říká.

  minulý ročník

  Chcete se podívat, jak to vypadalo na kurzu moderní kaligrafie v roce 2023?