Písmomalířství

Lektor: Daniel Plavecký

Pokud chcete proniknout do tajů písmomalířského řemesla, tak tenhle kurz bude pro vás to pravé!
Ruční písmo, to není jen pero, inkoust a papír, ale taky barvy, štětce a velké formáty. Naučíte se, jak naplánovat nápis na tabuli nebo na zeď, jak zvládnout přípravu, layout, kombinaci fontů i finální realizaci.

vlašský dvůr

O kurzu

  Dan vám představí svůj obor, proto se bude hodně mluvit o písmu, jeho konstrukci, funkci a stylech, ale také o jeho náladách a výrazech. Zjistíte, jak pracovat s barvami a štětci a jak je ošetřovat; kromě teorie vás ale čeká i hodně praxe. Naučíte se, jak řešit rozvržení (layout) nápisů, kombinování písem, skicování, vytváření předloh i přenos skic a šablon na stěnu, desku nebo sklo.

   

  Pro začátečníky i mírně pokročilé
  4 hodiny
  800 korun

  O lektorovi

  Dan je profesionál, kterého písmomalířství živí. Dokázal vrátit řemeslu jeho ztracený lesk a propaguje krásu ručně psaného písma po celé republice. Kromě toho písmomalířství učí na kurzech a snaží se, aby lidi dokázali ocenit práci, která za poctivě provedným nápisem stojí.

  „Cílem je, aby účastníci měli při odchodu dobrý pocit, že se něco nového dozvěděli a měli zkušenost, možnost a chuť si třeba doma vytvořit ručně malovaný nápis podle svojí představy,“ říká Daniel.

  minulý ročník

  Chcete se podívat, jak to vypadalo na kurzu písmomalířství v roce 2022?