Písmomalířství

Lektor: Daniel Plavecký

Kurz s mistrem písmomalířem, který už je stálicí festivalového programu, se letos posune zase o kousek dál. Hlavním tématem bude trojrozměrné písmo a jeho principy a odcházet budete se znalostí stínování liter, které dodá vašim písmům hloubku.

vlašský dvůr

 O kurzu

  Během workshopu se seznámíte se základy písmomalířství a technikami tvorby a naučíte se nad písmem přemýšlet. Dozvíte se, jak pracovat s písmomalířskými štětci a barvami a hlavním tématem pak bude trojrozměrné písmo, tedy zejména principy stínování. Z kurzu si každý účastník odnese domů vlastnoručně namalovanou cedulku.

   

  Pro začátečníky i mírně pokročilé
  4 hodiny
  1500 korun

  O lektorovi

  Dan je profesionál, kterého písmomalířství živí. Dokázal vrátit řemeslu jeho ztracený lesk a propaguje krásu ručně psaného písma po celé republice. Kromě toho písmomalířství učí na kurzech a snaží se, aby lidi dokázali ocenit práci, která za poctivě provedným nápisem stojí.

  „Cílem je, aby účastníci měli při odchodu dobrý pocit, že se něco nového dozvěděli a měli zkušenost, možnost a chuť si třeba doma vytvořit ručně malovaný nápis podle svojí představy,“ říká Daniel.

  minulé ročníky

  Chcete se podívat, jak to vypadalo na kurzu písmomalířství v roce 2022?