Písmo ronde

Lektorka: Nikola Klanicová

Zajímá vás kaligrafie, ale nevíte, kde začít? Chcete se naučit písmo, které byste rychle zvládli? Hledáte něco neotřelého?  Pak je tu pro vás francouzská kaligrafická lahůdka: Écriture Ronde.
Na kurzu se kromě písma Ronde naučíte zacházet
s plochým perem. Zjistíte, že není potřeba hlídat sklony a úhly, stačí jen vnímat nástroj a nechat ho pracovat. Osvojíte si osvědčené postupy písařského řemesla, které využijete při psaní jakékoliv abecedy. Dozvíte se také něco z historie a hlavně – zažijete krásný pocit z psaní.

vlašský dvůr

O kurzu

  Francouzské písmo Ronde je staré několik staletí, jeho zaoblené tvary ale dokážete vykroužit raz dva: stačí si osvojit pár základních technik práce s plochým perem. Nikola vám ukáže, jak na to. Její tipy využijete i při zdolávání dalších písem.

   

  Pro začátečníky i mírně pokročilé
  3 hodiny
  800 korun

  O lektorce

  Nikola je spisovatelka a zkušená kaligrafka, která už léta vyučuje aspirující písaře na kurzech a na letní škole kaligrafie. Vystudovala Přírodovědeckou fakultu MU v Brně a ve své tvorbě se nechává inspirovat zejména evropskou renesancí a japonským estetickým konceptem, označovaným v západním světě jako wabi-sabi. Znamená především odhalování křehké a pomíjivé krásy, nedokonalost a přirozenost.