Scrolling

Lektor: Jiří Teo Mateja

Scrolling je dekorační technika na pomezí mezi kaligrafií a písmomalířstvím, v níž jde o vytváření, vrstvení a skládání linií do zdobných obrazců. Využití speciálních štětců s dlouhým vlasem umožňuje tuto techniku využít na nejrůznějších površích, třeba na skle, ale i na karoserii motorky či auta.

 

barvířův dům

O kurzu

  Dlouhé linky na jeden tah, oblouky, vlny, smyčky nebo elipsy, to vše vám umožní vytvářet speciální štětec s dlouhými štětinami. Know-how můžete načerpat od lektora, který za vámi přijede až z Košic a ukáže vám, jak navrhnout a zrealizovat vlastní design. Odnesete si svůj vývor na nalakované dřevěné desce a pokud vás technika zaujme, budete mít možnost si zakoupit štětec na další domácí trénink. 

  Kurz je určen pro všechny kdo mají zkušenosti s kaligrafií a chtěli by se posunout o kousek dál. Srdečně ale zveme i všechny nováčky v řemesle, které láká linkový design provedený ručně přesně a krásně.

   

  pro začátečníky i mírně pokročilé
  3 hodiny
  1900 korun

  O lektorovi

  Rodiče mi dali jméno Jiří Mateja, kamarádi Teo. Pocházím z Moravy, přes deset let jsem bydlel v Brně a teď jsem doma v Košicích. Kaligrafii jsem objevil před sedmi lety a od té doby se písmu a dekoraci věnuji naplno. Po období anglické kurzívy, italiky, římského písma a flourishingu přišel na řadu větší formát, typografie a písmomalířství. Díky němu jsem narazil i na dekorační techniky scrollingu a pinstripingu, které umožňují dělat kaligrafii ve větším měřítku, na jiné povrchy, a přemosťují ji tak do písmomalířství.