Vanoucí písmo

Lektorka: Anna Strážnická Gaura

Co vás přesně čeká?

  • zopakujete si základy psaní s hrotem a boční násadkou
  • na jednotlivých písmenkách z vybraného citátu vám lektorka ukáže možnosti, jak je stylizovat
  • vše spojíte dohromady do krátkého citátu

Pokud si na psaní perem a tuší ještě netroufáte, k dispozici budou i tužky a fixy, na kterých si bez obtíží vyzkoušíte principy „vanoucího písma“.

Z kurzu si kromě nových dovedností odnesete i pracovní listy, boční násadku, hrot a tuš, takže v tréninku bude moci lehce pokračovat i doma.

doba trvání: 3 hodiny
Kapacita: 12 osob
Cena: 1100 Kč
pro začátečníky i mírně pokročilé

12:00
přednáškový sál Dačického domu

dačického dům

O lektorce

Jmenuji se Anna Strážnická Gaura a moderní kaligrafii se věnuji od roku 2017. Cesta k ní byla klikatá: vedla přes studium jazyků, tvůrčího psaní, přes kaligrafii asijskou, tradiční, až jsem (zatím) zakotvila u té moderní. Jak já říkám, přešla jsem od psaní k písmenkům.

Od roku 2021 jsem se začala kaligrafii věnovat profesionálně a měla jsem možnost psát na zakázku pozvánky na různé akce, personalizovat dárkové předměty, tvořit logotypy. Také jsem vedla workshopy na papírenském a svatebním veletrhu a pořádám Pražské krasopisné večery – setkání kaligrafů a kreativních duší.

Moderní kaligrafie mě uchvátila svou rozmanitostí, vzdušností, lehkostí a hravostí. Navíc dává člověku možnost, aby v písmu projevil svou osobnost.

jak na rezervace

Kapacita kurzu je velmi omezená, proto doporučuji zajistit si místo předem. Stačí zadat potřebné údaje do rezervačního systému a vzápětí vám přijde zpráva s údaji o platbě. Místo bude vaše ve chvíli, kdy kurz zaplatíte. Pokud to neuděláte do dvou týdnů, pak vaše rezervace propadá. Storno je možné nejpozději dva týdny před datem konání kurzu, později už platbu nevracíme. Na kurz ale místo sebe můžete poslat náhradníka!

minulý ročník

Chcete se podívat, jak to vypadalo na kurzu vanoucího písma na letošním Dva písaři festu?