Vanoucí písmo

Lektorka: Anna Strážnická Gaura

Roztančete a provzdušněte své kaligrafické písmo. Na workshopu se naučíte používat prvky moderní kaligrafie, které vdechnou vaší krasopisné tvorbě život. Na krátkém citátu si ukážete, jak zvládnout tanec písmen po základní linii (bounce lettering) a dát jim křídla pomocí jednoduchých ozdobných prvků (flourishing).

knihovna

O kurzu

  • zopakujeme si základy psaní s hrotem a boční násadkou
  • na jednotlivých písmenkách z citátu si ukážeme možnosti, jak je stylizovat
  • vše spojíme dohromady do krátkého citátu

Pokud si na psaní perem a tuší ještě netroufáte, k dispozici budou i tužky a fixy, na kterých si bez obtíží vyzkoušíte principy „vanoucího písma“.

V ceně kurzu jsou zahrnuty pracovní listy, boční násadka, hrot a tuš, které si odnesete s sebou.

 

Pro začátečníky/ mírně pokročilé
2,5–3 hodiny
800 korun

O lektorce

Jmenuji se Anna Strážnická Gaura a moderní kaligrafii se věnuji od roku 2017. Cesta k ní byla klikatá: vedla přes studium jazyků, tvůrčího psaní, přes kaligrafii asijskou, tradiční, až jsem (zatím) zakotvila u té moderní. Jak já říkám, přešla jsem od psaní k písmenkům.

Od roku 2021 jsem se začala kaligrafii věnovat profesionálně a měla jsem možnost psát na zakázku pozvánky na různé akce, personalizovat dárkové předměty, tvořit logotypy. Také jsem vedla workshopy na papírenském a svatebním veletrhu a pořádám Pražské krasopisné večery – setkání kaligrafů a kreativních duší.

Moderní kaligrafie mě uchvátila svou rozmanitostí, vzdušností, lehkostí a hravostí. Navíc dává člověku možnost, aby v písmu projevil svou osobnost.