zlacení

Lektorka: Alžběta Vachelová

Chcete si vyzkoušet skutečné umělecké řemeslo? Na kurzu zlacení si budete moci vyzkoušet techniku starou stovky let – ovšem v trochu modernějším hávu. Za použití skla a plátků pravého zlata si vytvoříte svůj vlastní nápis s pozadím, který si odnesete domů. Pojďte si ozlatit vlastní jméno, iniciály nebo třeba oblíbený citát! Obrňte se trpělivostí a připravte si klidnou ruku i dech – práce se zlatem totiž není žádný med, výsledek vás ale uchvátí!

vlašský dvůr

O kurzu

  Na kurzu budete mít k dispozici sklo zhruba ve formátu A6 v rámečku, 4 plátky pravého zlata, které využijete pro vyzlacení vlastního motivu textu, dále pomůcky pro zlacení a malování a materiál pro tvorbu pozadí obrázku. Na začátku kurzu si navrhnete, jak bude váš zlacený nápis vypadat – bude to kaligraficky ztvárněný text, fontem tvořené iniciály, nebo kombinace obou technik? To bude zcela na vás! Z hotového návrhu vytvoříme šablonu, která nám ve druhé polovině kurzu poslouží pro přesné vykreslení motivu na sklo.

   

  Pro mírně pokročilé
  4 hodiny
  1200 korun

  O lektorce

  Jsem člověk mnoha tváří – učitelka, architektka, občas cukrářka, ale hlavně písmomalířka a „glassgilderka“.
  A co že je to ten glassgilding? Jedná se o stovky let starou techniku zlacení na sklo, kterou jsem se jakožto samouk začala učit v roce 2019  – vše jsem se naučila vlastně jen z videí na instagramu a z cenných rad mých zahraničních kolegů gilderů. Měla jsem před sebou ale dlouhou cestu, která zahrnovala nespočet zničených plátků zlata, hodiny pokusů a omylů a desítky zpackaných obrazů. Podobným způsobem jsem se naučila také řemeslu písmomalířství a základům kaligrafie. Od roku 2020 tak ve svém studiu
  v Plzni (Bety art&craft studio) tvořím práce ze všech těchto oblastí – v současné době především pořádám kurzy a vytvářím zlacené skleněné obrazy na zakázku pro tuzemské i zahraniční klienty.